Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018

Przedstawienie teatralne

W czerwcu dzieci miały okazję po raz kolejny oglądać przedstawienie teatralne. Aktorzy zaprezentowali przedszkolakom sztukę pełną humoru i z przesłaniem. Bajka była o książkach i ich istotnej roli w życiu każdego człowieka.

      


Spotkanie z bajką

Do przedszkolaków cały rok przychodziła pani bibliotekarka Anna Wiatr w ramach cyklu : 

"Spotkania z bajką". W czerwcu przedszkolaki odwiedziły panią Anię w bibliotece. Zapoznały się z pracą bibliotekarza i tradycyjnie wysłuchały w skupieniu ciekawej bajki.
Serdecznie dziękujemy p. Ani za wieloletnią już współpracę.

     


Wycieczka do Piotrowic

Wycieczka do Piotrowic to super przygoda dla każdego malucha. W czerwcu dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej odwiedziły Małe Peru. Szanowni gospodarze przygotowali dla dzieci szereg atrakcji: zabawę w sali zabaw, robienie pachnących mydełek, ogromne bańki mydlane, zwiedzanie mini zoo z karmieniem zwierząt, pyszny słodki poczęstunek i wyśmienitą zabawę do świeżym powietrzu.

                     


Festiwal życia


Dnia 15 czerwca odbyła się trzecia edycja Festiwalu Życia z dopiskiem "Patriotyzm mam we krwi". Na placu powidzkich Łazienek dzieci mogły zobaczyć stoiska uczestników. Największym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyły się : wóz strażacki, wozy policyjne, żandarmerii, karetka pogotowia i WOPR-u.

      

   

      


Dzień Matki

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Spotkanie z bajką

 

Zajęcia o tematyce zdrowotnej

                       

Dzień przyrodniczy w szkole

     


Zumba


W kwietniu odwiedziła nas instruktorka zumby. Pani Agnieszka Kownacka nauczycielka wychowania fizycznego prowadzi szereg zajęć sportowych. Dzięki uprzejmości pani Agnieszki dzieci w przedszkolu mogły poćwiczyć i potańczyć. Przed "intensywnym" treningiem pani Agnieszka opowiedziała dzieciom o swojej pracy i sportowych pasjach. 

      


Sala zabaw Dino


W kwietniu najmłodsze przedszkolaki oraz "starszaki" skorzystały z wyjazdu do sali zabaw w Słupcy. W Dino dzieci aktywnie spędziły czas. Była zabawa w kulkach, tor przeszkód, dmuchany zamek, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.

              

Zajączek


Nasze przedszkolaki to bardzo grzeczne dzieci, dlatego też każdy mały zuch dostał słodki upominek od Zajączka. Zanim jednak odwiedził nas Zajączek dzieci przygotowały pisanki, koszyczki, baranki , nauczyły się wielkanocnych piosenek i poznały tradycje wielkanocne.

                                                            


Wiosna


Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny do Przedszkolaków przyszły starsze koleżanki. Uczennice Szkoły Podstawowej i Gimnazjum miały za zadanie zorganizować dzieciom zajęcia i wspólną zabawę. Tak świętowaliśmy przybycie Pani Wiosny. Były zagadki, wiersze, piosenki i zabawy muzyczne, oczywiście wszystkie o wiosennej tematyce. 

   


Poznajemy zawody.


W marcu gościliśmy w Przedszkolu wyjątkowego gościa. Z wizytą do przedszkolaków przyszła pani stomatolog. Pani Ania powiedziała dzieciom jak należy dbać o zęby.
To była bardzo ciekawa lekcja. Były zagadki, kolorowanki, naklejki, mycie " dużych zębów". Każde dziecko otrzymało od Pani Ani szczoteczkę do mycia zębów.
Serdecznie dziękujemy Pani Ani Putz za ogromną dawkę wiedzy i za zorganizowanie zajęć z profilaktyki zdrowotnej.

   

 


8 marca - czyli Dzień małych Kobiet w zerówce

         

     


Konkursu plastyczny w zerówce "Zima z mamą"


Ferie w przedszkolu

                  


Dzień Babci i Dziadka


W styczniu swoje święto mają wyjątkowe i ważne dla dzieci osoby. 23 stycznia starsze przedszkolaki i dzieci z zerówki zaprezentowały się w części artystycznej szanownym gościom. Kochane Babcie i Drodzy Dziadkowie licznie zgromadzili się w Domu Kultury gdzie z uśmiechem na twarzy bacznie przyglądali się poczynaniom swoich wnuków na "dużej scenie". To był bardzo radosny dzień, pełen piosenek, wierszy i tańca.
Dzień późnej przedszkolaki z najmłodszej grupy gościły Szanownych Gości w przedszkolu. Dzieci spisały się na medal, dały najpiękniejszy prezent - piosenki, wierszyki i tańce. Dziadkowie i Babcie z radością oraz łzą wzruszenia śledzili występy. Po części oficjalnej i złożeniu życzeń na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

                        


Gminny Dzień Babci i Dziadka 21 styczeń 2018r.

           


Bal w Przedszkolu


W styczniu w przedszkolu zrobiło się bardzo kolorowo i bajkowo, to dzięki dzieciom , które przyszły na bal. Dzieci bawiły się doskonale na balu przebierańców. Były zabawy, konkursy i tańce. Nasz bal prowadzili animatorzy z poznańskiej Filharmonii Pomysłów dzięki uprzejmości pani Anny Wiatr.

                  


Grudzień w przedszkolu

Miesiąc grudzień jest bardzo lubiany przez dzieci. W przedszkolu dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Ta czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Okres bardzo radosny i rodzinny. Dzieci w przedszkolu uczą się o tradycjach bożonarodzeniowych, wykonują kartki dla najbliższych i świąteczne ozdoby. Odwiedzili nas kolędnicy, było spotkanie opłatkowe, zajęcia świąteczne dla rodziców. Uczestniczyliśmy w jasełkach przygotowanych przez starszych kolegów i koleżanki z klasy III Szkoły Podstawowej.

                  


Wycieczka do Piotrowic

11 grudnia wybraliśmy sie do Piotrowic. Czekała na nas Ekipa Św. Mikołaja. po powitaniu spędziliśmy kilka chwil w zagrodzie zwierząt, karmilismy alpaki, kozę i osiołki. Następnie czekała na nas sala zabaw z licznymi atrakcjami. Dzwonek Mikołaja zwabił nas do następnej sali, Mikołaj przeczytał nam kila zagadek i opowiadanie świąteczne. Po słodkim poczestunku dekorowaliśmy pierniczki i chatkę z piernika. Wróciliśmy z prezentami od Mikołaja i uśmiechem na twarzy.

            

        


Mikołaj 

Dzieci w przedszkolu z utęsknieniem czekały na grudniowego gościa. Mikołaj nie zapomniał o grzecznych przedszkolakach. Odwiedził nas 6 grudnia i przyniósł drobne upominki.
Mikołaj bardzo lubi dzieci i sport dlatego też jeszcze raz zawitał do dzieci w niedzielne popołudnie. Bacznie przyglądał się jak dzieci radzą sobie w konkurencjach sportowych. W niedzielę 10 grudnia dzieci wraz z rodzinami uczestniczyły w spotkaniu "Mikołaj na sportowo".

                  


Wycieczka dzieci z klasy"0" do Balczewa

7 grudnia wybraliśmy się do Balczewa. Znajduje sie tam firma Plast-Mar zajmująca się recyklingiem tworzyw sztucznych. Braliśmy udział w bardzo ciekawych zajęciach z zakresu edukacji ekologicznej.
Firma w nowocześnie wyposażonych pomieszczeniach prowadzi zajęcia, których celem jest pogłębienie wiedzy w zakresie szeroko rozumianej ochrony naturalnej środowiska człowieka oraz praktyczne poznanie procesu recyklingu.

         


Przedstawienie teatralne oraz wizyta niezapowiedzianych gości

"Zajęcza chatka" to kolejne przedstawienie teatralne, które mogły zobaczyć przedszkolaki.
Przygody głównego bohatera bardzo podobały się najmłodszym widzom.
Tego samego dnia do przedszkola z niezapowiedzianą wizytą przyszli strażacy. Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat pracy strażaka, zobaczyły strój, mogły też przymierzyć strażacki kask. Dziękujemy bardzo za tą praktyczną lekcję strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Powidzu.

             


Mikołajki w zerówce

6 grudnia tradycyjnie już z wizytą w najstarszej grupie pojawiły się koleżanki i koledzy ze starszych klas, dzieci otrzymały słodycze. Po obiedzie dzieci odnalazły niespodzianki od Rady Rodziców Przedszkola.

      


Andrzejki w "zerówce"

29 listopada odbyły się w zerówce zabawy andrzejkowe. Dzieci słuchały opowieści o zwyczajach andrzejkowych o pochodzeniu wróżb i wspólnie bawiły się w różne wróżby.

     


Andrzejki

Ostatni dzień listopada był w przedszkolu dniem bogatym w atrakcje. To czas na zabawy andrzejkowe i wróżby. Dzieci z dwóch grup przedszkolnych spotkały się razem na wspólnym świętowaniu. Przedszkolaki dowiedziały się kim zostaną w przyszłości, wróżyły z wosku i bawiły się na dyskotece andrzejkowej.

            


Światowy Dzień Pluszowego Misia

W listopadzie swoje święto ma Pluszowy Miś. Urodziny Misia obchodzimy w przedszkolu wraz z pluszowymi przyjaciółmi. Tego dnia wszystkie grupy przedszkolne spotkały się razem na wspólnej zabawie. Były gry, konkursy, dyskoteka i wiele innych atrakcji.

                  

 


Pasowanie na Przedszkolaka


Na początku listopada dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej obchodziły ważną uroczystość jaką jest Pasowanie na Przedszkolaka. Tego dnia do przedszkola przyszli rodzice a uroczystego pasowania dokonała p. dyrektor Grażyna Niedzielska.
Po części artystycznej i wręczeniu dyplomów oraz pamiątek wszyscy spędzili miło czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez mamy.

        


Specjalny gość w zerówce

27 października mieliśmy w zerówce specjalnego gości. Odwiedziła nas P. Kinga Wrzosek, mama naszego kolegi Antosia. Pani Kinga opowiedziała o swojej pracy, przekazała informacje o zasadach bezpieczeństwa w pobliżu domu, przy drodze. Na zakończenie pokazała nam jak można zbierac odciski palców.  

    

   


Spotkanie przedszkolaków z policjantami


Dnia 16 października w przedszkolu odbyło się spotkanie z policjanci, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze oraz rozdali odblaski.

         


Spotkanie z policjantami

Dnia 16 października w zerówce z niespodziewaną wizytą przybyli policjanci, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze.

      


Przedstawienie teatralne

Przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pod tytułem: "Kaczka Cudaczka". Aktorzy z krakowskiego teatru Art-Re odwiedzili nas w piątek 13 października. Humorystyczna sztuka bardzo podobała się małym widzom. 

       


Dzień Chłopca

Z okazji Dnia Chłopca dzieci z dwóch grup przedszkolnych spotkały się na wspólnej zabawie. Były gry, konkursy i dyskoteka. Wszystkie dzieci doskonale się bawiły.


         


 Dzień chłopca w zerówce