Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2018/2019

Dnia 14 czerwca do Przedszkola przyszli bardzo mili goście Pani Anna Wiatr i Pan Policjant. Dzieci dostały wiele cennych rad odnośnie bezpieczeństwa nad wodą. Przedszkolaki brały udział w konkursie plastycznym " Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" każdy mały artysta otrzymał od organizatorów dyplom, opaskę lub kamizelkę odblaskową i  kolorowankę. Serdecznie dziękujemy za cały rok współpracy pani dyrektor Biblioteki Publicznej i Policji.

       

  

 

 

  

 

 

  

                      

  


Wycieczka do Pawłowa kl "0" i gr 5-latków 29.05.2019r.

   

  

  

    


Sześciolatki na lodach

    


Festyn Rodzinny

Z okazji Dnia Dziecka 2 czerwca dzieci z przedszkola i z klas I III bawiły się na Festynie Rodzinnym.

     

    


Dzień Mamy i Taty

Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci z młodszych grup przedszkolnych zaprezentowały się Kochanym Rodzicom w części artystycznej.

  

  

                


Dzień Dziecka - wizyta Kubusia Puchatka w klasie 0


Wycieczka do Gniezna

    


Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej.

Dnia 28 maja dzieci z młodszych grup przedszkolnych udały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.Dla wszystkich uczestników wycieczki był to wymarzony wyjazd,dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień. Przedszkolaki poznały pracę strażaka, zobaczyły wozy strażackie, mogły przymierzyć strój, uczestniczyły w ciekawej lekcji z symulatorem pożaru.

 

                             

  

  

  

  


Wycieczka do Szkółki Leśnej

Dnia 20 maja przedszkolaki zwiedziły Szkółkę Leśną. Tata Gabrysi pan Wolny opowiedział dzieciom o pracy w lesie ,pokazał wiele małych roślin.Po ciekawej lekcji i obejrzeniu "Przedszkola dla roślin "przyszedł czas na zabawę i pyszne kiełbaski.Serdecznie dziękujemy Rodzicom Gabrysi za dzień pełen wrażeń.

         

    


Małe Peru

Dzieci bardzo lubią przyrodę, zwierzęta i zabawę na świeżym powietrzu. To wszystko i wiele innych atrakcji zapewnia Gospodarstwo Agroturystyczne w Piotrowicach.
W Małym Peru dzieci bawiły się na sali zabaw, robiły pachnące mydełka, karmiły alpaki i inne zwierzęta. Na koniec dnia pełnego wrażeń dzieci skorzystały z placu zabaw na świeżym powietrzu i zjadły pyszną kiełbaskę z ogniska.


 

   

                                      


Teatr

W kwietniu dzieci z najmłodszych grup przedszkolnych udały się do teatru na sztukę pod tytułem: "Droga". Po przedstawieniu teatralnym aktorzy zaprosili uczestników artystycznego wydarzenia na warsztaty.

    


Spotkanie z chemikiem

W kwietniu przedszkolaki odwiedził tata Jasia, pan Łukasz Borucki. Dzięki uprzejmości pana Łukasza dzieci mogły zobaczyć ciekawe eksperymenty i doświadczenia chemiczne.

   

        


Wielkanoc

Czekając na Zajączka przedszkolaki miały pełne ręce pracy. Robiliśmy ozdoby świąteczne, kartki z życzeniami, sialiśmy rzeżuchę, sadziliśmy szafirki, przygotowaliśmy koszyczki na upominki.

      


Spotkanie z malarką

W kwietniu do Przedszkola przyszedł wyjątkowy gość pani Bożena.  Pani Bożena przyszła do przedszkola, by opowiedzieć dzieciom o swojej pasji- malowaniu. Dzieci mogły zobaczyć piękne obrazy malowane różną technikę i na różnych fakturach. Pani Bożena namalowała kawą piękny obraz, który podarowała dzieciom na pamiątkę spotkania.

        

   


Spotkanie z malarką

        


Zajęcia z fizyki

           

        


Filharmonia pomysłów

    


2019.03.15  -  Zakończenie akcji zbiórki kasztanów - kl 0

    


2019.03.08  - Dzień kobiet w klasie 0

          

  

    


2019.03.06  - Filharminia pomysłów

  


12.02.2019r. - Mini Cyrk

                                                                                                                                            


13.02.2019r. -  Koncert Filharmonii Pomysłów


Gminny Dzień Babci i Dziadka - występ grupy sześciolatków

  


Dzień Babci i Dziadka

               


Bal karnawałowy

                                  


Sport to zdrowie

               


Grudniowe niespodzianki

   

                                                                                                                                               


Pasowanie na przedszkolaka

            

 


21 grudnia 2018 kl."0" Jasełka dla rodziców

            


19 grudnia 2018 - koncert Filharmonii Pomysłów

  


13 grudnia 2018 r - klasa "0" w Wiosce Mikołaja
                  


Mikołajki

Nasze przedszkolaki to bardzo grzeczne dzieci, dlatego 6 grudnia Mikołaj nie zapomniał i przyniósł wszystkim drobne upominki. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi świąteczne piosenki, pięknie zatańczyły i zaprosiły Mikołaja do wspólnego zdjęcia.


            


Mikołajkowa wizyta w zerówce


Klasowe Andrzejki w zerówce

            


Andrzejki w przedszkolu

Ostatni dzień listopada był w przedszkolu dniem bogatym w atrakcje. To czas na zabawy andrzejkowe i wróżby. Dzieci z dwóch grup przedszkolnych spotkały się razem na wspólnym świętowaniu. Przedszkolaki dowiedziały się kim zostaną w przyszłości i bawiły się na dyskotece andrzejkowej.

  

          

  

  

  

      

                

  

 


Wysyłamy list do Mikołaja


Brzechwojada

W listopadzie udaliśmy się do szkoły na przedstawienie teatralne. Koledzy i koleżanki z młodszych klas Szkoły Podstawowej zaprezentowali dzieciom wiersze Jana Brzechwy. Mali widzowie z zaciekawieniem oglądali występy.

       

Filharmonia pomysłów

    

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy Miś swoje święto ma w listopadzie . Wraz z pluszowymi przyjaciółmi obchodzimy w przedszkolu urodziny Misia. Tego dnia wszystkie grupy przedszkolne spotkały się razem na wspólnej zabawie. Były gry, konkursy, dyskoteka i wiele innych atrakcji.

  

   

  


Dzień Misia

   

     


Konkurs plastyczny pt. "Polska moja Ojczyzna"

  


Jesień

Dzieci bardzo lubią zabawy na świeżym powietrzu. Jesień to czas na obserwację zmieniającej się przyrody. Zbieraliśmy dary Pani Jesieni , chodziliśmy na spacery i bawiliśmy się liśćmi i w liściach.

              


Filharmonia pomysłów 

      


Zajęcia z pierwszej pomocy z OSP Powidz

                                                     

    


Filharmonia pomysłów

    


Spotkania z muzyką

W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Powidz przedszkolaki raz w miesiącu chodzą na koncerty muzyczne do Domu Kultury. Artyści z Filharmonii Pomysłów z Poznania przedstawiają dzieciom ciekawe spektakle muzyczne. Nasze przedszkolaki bardzo lubią spotkania z muzyką.


   

   


Zajęcia - Bezpiecznie z Mrówką

                                                                               

    


Dzień Chłopca w przedszkolu

Z okazji Dnia Chłopca dzieci z dwóch grup przedszkolnych spotkały się na wspólnej zabawie. Były gry, konkursy i dyskoteka. Wszystkie dzieci doskonale się bawiły.

Dzień Chłopca w zerówce

      


Filharmonia pomysłów

   


 Podchody z okazji Dnia Przedszkolaka

               

                                                                                                                       


Poznajemy zawody - strażak

Dzięki uprzejmości jednego z rodziców dzieci mogły dokładnie poznać pracę strażaka. Tata Stasia, pan Dominik Nawrocki razem z panem Michałem Wysockim odwiedzili nasze przedszkole. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Powidzu opowiedzieli o swojej pracy. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe. Każdy poznał strój strażaka. Zobaczyliśmy też wóz strażacki, każdy dzielny zuch mógł poczuć się jak prawdziwy strażak i gasić pożar.