Rok szkolny 2019/2020

Rok szkolny 2019/2020

Stan czytelnictwa rok szkolny 2019/2020

 

 KLASA

Liczba uczniów

Liczba czytelników

Średnia na ucznia

I

22

22

14,1

II

20

20

11,1

III

16

16

13,7

IV

15

15

8,8

V

16

16

7,8

VI a

16

16

4,6

VI b

17

17

4,8

VII

16

16

8,0

VIII

16

16

4,7

 

 

 

 

 


PROJEKT ABSOLWENT 2020

Czas mija szybko. I już kolejny rocznik absolwentów kończy szkołę. W ubiegłym roku szkolnym zainicjowany został „Projekt Absolwent”. Uczniowie klasy VIII namalowali swój klasowy look. Wiele pracy i talentu włożyły w powstanie tego obrazu dziewczyny z klasy 8. Okazuje się, że drzemał w nich ukryty talent, który objawiły światu- społeczności uczniowskiej. W tym roku szkolnym  proces tworzenia  nie mógł być podpatrywany ze względu na pandemię Covid 19. Tym większa będzie niespodzianka po powrocie do szkoły. Absolwentom życzymy słonecznych, bezpiecznych wakacji, nowych kolegów i przyjaciół w szkołach, do których wybierają się  od września. Czekamy na Was, może kiedyś zatęsknicie za szkołą, w której spędziliście 8 lat życia.
BIBLIOTEKA W NOWEJ SZACIE

REMONT BIBLIOTEKI SZKOLNEJ ZAKOŃCZONY.  

          Zakończył się remont biblioteki szkolnej.   Możecie obejrzeć pomieszczenie, na razie tylko na zdjęciach. Nowe regały, kącik dla czytelników, kącik do pracy i wyszukiwania informacji w internecie to nowości, które czekają na uczniów. Nowy wystrój pomieszczenia, nowe sprzęty, oraz nowe książki zachęcą Was do czynnego obcowania z literaturą. Mam nadzieję,  że spodobają  się Wam te wszystkie zmiany. Wszystkim, którzy przyczynili się do remontu i wyposażenia  biblioteki składam wielkie podziękowania.  Elżbieta Skudzawska

 


NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

Mimo, że w szkole od 12 marca zostały zawieszone zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w związku z epidemią koronawirusa COVID -19 i wprowadzono zdalne nauczanie to zbiory naszej biblioteki systematycznie się powiększają. Czeka na Was, po powrocie do szkoły kilka nowych pozycji. Może zaciekawi niektórych seria detektywistyczna „Ignacy i Mela na tropie złodzieja” czy przygody różnych zwierząt w książkach z serii „Zosia i jej zoo”. A może weźmiecie do ręki książkę o intrygującym tytule „Metryka nocnika” czy „Mała książka o kupie”. Wszystkie książki, te nowe i te zadomowione w naszej bibliotece, niecierpliwie czekają aby wziąć je do ręki i zatopić się w ich lekturze.

   

REMONT BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Pomieszczenie biblioteki w naszej szkole długo czekało na remont. I wreszcie nadszedł ten upragniony moment, w którym rozpoczęto prace remontowe w sali mieszczącej zbiory biblioteki szkolnej. Najpierw uporano się z instalacją elektryczną, później przyszedł czas na obudowę rur, malowanie ścian i nową wykładzinę na podłodze. Oczywiście stare wysłużone regały zostały zastąpione nowszymi, które otrzymaliśmy od Biblioteki Publicznej w Powidzu. Obecnie trwa przenoszenie księgozbioru z pomieszczenia zastępczego, w którym złożone były książki na czas remontu. Te prace potrwają jeszcze jakiś czas i po powrocie do szkoły sami będziecie mogli ocenić zmiany jakie zaszły. Prace remontowe w bardzo dużej części wykonał pan woźny, któremu należą się wielkie podziękowania. Biblioteka w nowej szacie czeka na czytelników. Zapraszamy.

      

 


ZAKOCHAĆ SIĘ W CZYTANIU

Już po raz kolejny z inicjatywy biblioteki szkolnej z okazji „Walentynek” pojawiły się na drzwiach klas  lekcyjnych cytaty o miłości.  Może niektórym  znane fragmenty z różnych książek warto było przypomnieć jeszcze raz. Pojawiły się nie tylko sentencje z „Kubusia Puchatka” :

„Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez Ciebie.”

„– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? –spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?

– Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika”

ale również z innych pozycji literatury, np.:

Wisława Szymborska „Nic dwa razy”

Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy.”

Czy słowa bohatera z filmu

,,Piękny umysł” 

„Jesteś jedynym powodem, dla którego ja jestem. Jesteś moimi wszystkimi powodami…”

Warto wziąć sobie do serca te ponadczasowe, ukryte w pięknych słowach myśli.


 

Stan czytelnictwa I półrocze 2019/2020

KLASA

Liczba uczniów

Liczba czytelników

Liczba wypożyczeń

Średnia na ucznia

I

22

22

169

7,6

II

20

20

158

7,9

III

16

16

160

9,9

IV

15

15

77

5,1

V

16

16

101

6,3

VI a

16

16

50

3,1

VI b

17

17

61

3,5

VII

16

16

103

6,4

VIII

16

16

61

3,8


ANIOŁY 2019


Konkurs „Anioły 2019” został zainicjowany przez bibliotekę szkolną przed Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie wykonali prace przestrzenne i płaskie przedstawiające sylwety aniołów. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w holu szkoły na specjalnie do tego celu wykonanym stelażu przez pana woźnego. Pomysłowość autorów prac w doborze technik i materiałów była bardzo duża a efekty zaskakujące. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wykonali prace na konkurs. Komisja oceniająca prace postanowiła nagrodzić wszystkich twórców bo każdy anioł był piękny i wzbudzał zachwyt. Rada Rodziców ufundowała nagrody dla wszystkich uczestników konkursu, które zostały wręczone autorom prac na uroczystym apelu z okazji Święta Patrona Szkoły. Elżbieta Skudzawska


          


PASOWANIE NA CZYTELNIKA


TUWIMOWO


W dniu 26.11.2019r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelnika. Pasowanie poprzedziły występy uczniów prezentujących wiersze Juliana Tuwima. Aktorzy z klas od pierwszej do czwartej prezentowali utwory poety we własnej interpretacji scenicznej. Mogliśmy zobaczyć, w przepięknych strojach uczennice z klasy drugiej w wierszu „Trudny rachunek”, które próbowały policzyć wszystkie kaczki. Długo w naszej pamięci pozostanie występ uczniów klasy trzeciej, którzy zaprezentowali „Rzepkę”. Przy dźwiękach różnych utworów muzycznych wcielali się w role poszczególnych osób i zwierząt pragnących wyciągnąć rzepkę. Świetnie dobrana muzyka i aktorstwo uczniów powodowały wybuchy śmiechu i liczne brawa. Także uczniowie klasy czwartej i pierwszej wystąpili przed publicznością w wierszach „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” oraz „Abecadło”.
Wszystkie pierwszaki złożyły przysięgę a Pani Dyrektor poprzez dotknięcie każdego ucznia magiczną zakładką pasowała go na czytelnika. Pierwszaki udały się do biblioteki. Mali goście zostali zapoznani z zasadami zachowania w bibliotece i postępowania z książką. Wszystkim dzieciom spodobały się książki. Mogli już wypożyczać je do domu. Nowym czytelnikom życzymy wielu podróży w świecie książek.

                      

MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH


W tym roku Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzony był pod hasłem „Wyobraź sobie”. Akcję zapoczątkowało „drzewo marzeń”, które każdy z czytelników książek mógł stworzyć rysując na kartkach własne marzenia. Utworzyły one niepowtarzalne, czasami śmieszne, czasami urocze korony marzeń dziecięcych. Może w przyszłości się spełnią. Tego życzymy wszystkim marzycielom. NOWOŚCI W BIBLIOTECE


W TYM ROKU SZKOLNYM ZBIORY BIBLIOTEKI POWIĘKSZYŁY SIĘ O KILKA NOWOŚCI, KTÓRE POZYSKALISMY DZIĘKI WSPÓŁPRACY Z RADĄ RODZICÓW.
Wszystkim, którzy przyczynili się do powiększenia zbiorów bardzo dziękujemy.