Rok szkolny 2021/2022

Rok szkolny 2021/2022

PREZENTY GRUDNIOWE

Grudzień to miesiąc, w którym dajemy i otrzymujemy prezenty. Miło nam bardzo, że Rada Rodziców  podarowała bibliotece szkolnej kilkanaście nowości książkowych. Do wzbogacenia zbiorów biblioteki przyczyniła się również uczennica klasy 7, Maja Sobieszczańska, która ponownie ofiarowała książki. Dziękujemy za wzbogacenie naszego księgozbioru o nowe pozycje. Uczniów zapraszam do biblioteki po nowości. Niektóre z nich możecie obejrzeć na zdjęciach.

          


MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

     W tym roku, jak w kilku poprzednich latach,  w miesiącu październiku obchodziliśmy  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  Tegoroczne hasło miesiąca brzmiało: „Bajki i baśnie z całego świata”. W  szkole z tej okazji uczniowie klasy drugiej i trzeciej  przygotowali przedstawienie pod tytułem: ”W krainie bajek”. Na widowni zasiedli uczniowie klasy pierwszej i przedszkolaki, które zostały gościnnie zaproszone na spektakl. Znakomita gra aktorska dzieci oraz ich  barwne stroje wszystkim bardzo się podobały a klimat przedstawienia  dopełniła zabawa i korowód taneczny przy dźwiękach znanych piosenek. Rozstrzygnięty został konkurs  „Wiedzy o bajkach ”. W konkursie wzięło udział 21 osób, które udzieliły poprawnych odpowiedzi ze znajomości bajek. Spośród uczestników konkursu wylosowano trzy osoby, które otrzymały nagrody książkowe: Dominika Grylewicz klasa piąta, Stanisław Nawrocki klasa pierwsza, Dżesika Golińska klasa druga. Pozostali uczniowie otrzymali plany lekcji. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali wyprawkę czytelniczą w ramach akcji „Mała książka, wielki człowiek” organizowanej przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytut Książki.

                             


PIERWSZA WIZYTA UCZNIÓW W BIBLIOTECE

 

 Uczniowie klasy pierwszej po pasowaniu na ucznia i czytelnika odwiedzili bibliotekę. Zapoznali się z zasadami wypożyczania książek oraz z kodeksem czytelnika. Każdy z pierwszaków ma założoną kartę wypożyczeń i może już wybierać książki. Niektórzy uczniowie czytają samodzielnie innym potrzebna jest pomoc rodziców. Ważne, by każde dziecko odkryło w sobie pasję czytelnika i często zaglądało do książek. W książkach znajdziecie mnóstwo przygód, marzeń bohaterów i sprawicie, że  świat stanie przed Wami otworem.  Zapraszam Wszystkich uczniów do wizyt w bibliotece połączonych z wypożyczaniem książek. Bibliotekarz.

        


DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

 

O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (29.09.2021r.to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są właśnie dzieci.

W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy w piątek, 1 października 2021r.  i był on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki.  Szczególnie teraz, gdy telewizja i komputer pochłaniają coraz więcej czasu, trzeba podkreślać znaczenie wspólnej lektury. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród czytelników naszej biblioteki. Uczniowie z klas 1-3 oraz  ich starsi koledzy, uczniowie klasy siódmej  oraz ósmych, czytali dla wszystkich uczniów szkoły fragmenty literatury dla dzieci i młodzieży.  Ponadto każdy uczeń z klas 1-3 mógł wykonać zakładkę z przygotowanych elementów.   Zachęcamy wszystkich do  czytania przez cały rok.   Zapraszam wszystkich uczniów do biblioteki, bo w książkach  czekają na Was przygody, które możecie przeżywać razem z bohaterami książek.

                       


 NOWOŚCI W BIBLIOTECE

W nowym roku szkolnym w bibliotece zagościły na półkach nowe książki. Skrywają niesamowite przygody bohaterów, ich perypetie, czasami śmieszne i ciekawe historie. Książki są na wyciągnięcie ręki. Tylko trzeba przyjść do biblioteki i wypożyczyć je, a później zatopić się w ich lekturze. Wszystkich  czytelników serdecznie zapraszam. Bibliotekarz.