Z życia świetlicy - rok szkolny 2020/2021

Rok szkolny 2020/2021


Konstytucja 3 maja 1791 r. - pamiętamy.

Konstytucja 3 Maja 1791 r. została uchwalona przez Sejm Wielki, zwany również Czteroletnim. Była to najważniejsza reforma tego Sejmu. Autorami konstytucji był król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki oraz Hugo Kołłątaj. Konstytucja była Ustawą Rządową – regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej. 


Powitanie wiosny

Powitanie wiosny już za nami i z tej właśnie okazji w świetlicy zrobiło się wiosennie i kolorowo. Swój wkład mieli również uczniowie którzy chętnie włączyli się do zabawy i przygotowali swoje piękne MARZANNY. Dziękujemy za zaangażowanie i przesłanie wykonanych prac Szymonowi Skowrońskiemu, Dominice Grylewicz, Sebastianowi Białka oraz Miłoszowi Bułakowskiemu.

        


MAM KOTA NA PUNKCIE MLEKA


Świetlica szkolna zorganizowała konkurs dla uczniów klas I-V pod hasłem MAM KOTA NA PUNKCIE MLEKA. Zadaniem uczniów było wykonanie ciekawej, niepowtarzalnej i oryginalnej pracy plastycznej.
5 osobowe jury oceniło anonimowe prace przyznając od 1-12 pkt. i tym samym wyłoniło 4 zwycięzców.
Miejsce pierwsze zajęła Iga Grad z klasy III zdobywając 55 pkt., miejsce drugie zdobył Marian Piotrowski z klasy V zdobywając 52 pkt., trzecie miejsce należało do Marii Drzewi która zdobyła 48 pkt., natomiast miejsce IV do Klaudii Bełdzikowskiej uczennicy klasy III - 41 pkt. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcą serdecznie gratulujemy!!!

  

DZIEŃ KOBIET 

          


ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE 

W świetlicy zawsze jest co robić, wychowawcy oprócz pomocy w zadaniach domowych wypełniają uczniom czas wolny poprzez zabawy przy muzyce- karaoke, zabawy chustą animacyjną, rzutki, kręgle, jest czas na warsztaty koralikowe, gry, zabawy plastyczno-techniczne, rozwiązywanie diagramów, rebusów i krzyżówek. Wychowawcy przeprowadzają pogadanki tematyczne z okazji świąt nietypowych jak również profilaktyki bezpieczeństwa, wychowania i zdrowia.  

          


DZIEŃ DINOZAURA

Z okazji Dnia dinozaura przygotowaliśmy wystawę dinozaurów oraz gazetki tematyczne dzięki którym uczniowie mogli poznać gatunki naszych prehistorycznych zwierzaków. Oprócz świetnej zabawy każdy z uczniów mógł wykonać i ozdobić swego dinozaura techniką origami.

      


ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Z okazji Światowego Dnia Kota świetlica dla uczniów zorganizowała niespodziankę w formie foto ramki. 

              


WALENTYNKI

Walentynki w świetlicy upłynęły pod patronem koloru czerwonego który gościł w serduszkach wszystkich uczniów. Zorganizowano pocztę walentynkową gdzie każdy chętny uczeń mógł obdarować swoją walentynką przygotowaną kartką z życzeniami.

 

  


TŁUSTY CZWARTEK

Tłusty czwartek dniem pączka??? oczywiście !!! u nas każdy uczeń z tej okazji mógł nie tylko skosztować pączusia ale również zaprojektować swojego wymarzonego pączka.

     


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji dnia babci i dziadka zorganizowane zostały zajęcia MOJA BABCIA I MÓJ DZIADEK TO WSPANIALI SĄ DZIADKOWIE. Podczas zajęć uczniowie opowiadali o swoich bliskich, układali życzenia i wykonywali portrety swoich dziadków.

  


FERIE ZIMOWE

Podczas ferii zimowych świetlica zapewniła dzieciom dzień pełen różnorodnych zajęć. Uczniowie mogli pograć w gry planszowe, malować węglem krajobraz zimy czy nauczyć się modelować balony. Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci. 

        


KONKURS- MASECZKA COVIDOWA

Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w konkursie na „Maseczkę covidową” Wykazali się niezwykłą kreatywnością, a ich maski wykonane zostały rożnymi technikami. I miejsce otrzymała Dominika Grylewicz z klasy IV, II miejsce Zofia Imbiorowicz klasa II, III miejsce należało do Niny Petelskiej z klasy VII B. W konkursie przyznano dwa wyróżnienia dla Igii Grad z klasy III i Leny Strzelczyk z klasy VIIB.  

  


KONKURS- KARTKA BOŻONARODZENIOWA

W grudniu dla uczniów klas I-III zorganizowany został konkurs Bożonarodzeniowy na najpiękniejszą kartkę świąteczną. W konkursie wyłoniono 3 zwycięzców: I miejsce zdobył Antoni Wrzosek z klasy III, II miejsce otrzymała Martyna Mrosk z klasy II, natomiast III miejsce należało do Marii Foremskiej z klasy III, wyróżnienie zdobyła Iga Grad uczenica klasy III. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i piękne prace. 

        


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Świetlica wraz z samorządem uczniowskim z okazji Dnia Edukacji Narodowej oprócz życzeń przygotowała dla nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych owocowy przysmak niespodziankę. Jeszcze raz życzymy wszystkim dużo zdrowia i sukcesów w pracy zawodowej.