Rok szkolny 2020/2021

Rok szkolny 2020/2021

Zakończenie zerówki

Dnia 22 czerwca 2021r. w Domu kultury w powidzu odbyło sie uroczyste zakończenie oddziału przedszkolnego. Dzieci 6-letnie z wychowawcą przedszkola p. Ewą Jurga przygotowały i przedstawiły program artystyczny. Były okolicznościowe wiersze, piosenki i tańce. Miłym akcentem było pożegnanie Pani Dyrektor Grażyny Niedzielskiej i Pani Mirosławy Czech, które przeszły na zasłużona emeryturę.


Poznajemy zawody - praca strażaka

              

  


Aktywny dzień u przedszkolaków. Dnia 16 czerwca dzieci na zaproszenie Rodziców Zosi Wareńczak

odwiedziły " Maroszówkę".

                


EURO2020

 

      


Dzień Dziecka upłynął na wspólnej zabawie. Było dużo tańca, zabaw, konkursów. Każdy przedszkolak otrzymal upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Panstwo Magdalena i Ryszard Piecyk ufundowali dla wszystkich przedszkolaków pyszną pizzę na obiad.

                


Dzień Mamy i Taty

Dnia 31 maja dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej zaprezentowały się rodzicom w części artystycznej z okazji Dnia Mamy i Taty.

                

 


Wycieczka do Piotrowic

Dnia 24 maja Przedszkolaki były na wycieczce w Piotrowicach. W " Małym Peru" dzieci bardzo miło spędziły czas. Były zabawy w kulkach, karmienie zwierząt i świetna zabawa na świeżym powietrzu.

                      


Dzisiaj wzięliśmy udział w konkursie " Czytamy i ilustrujemy LOKOMOTYWĘ Juliana Tuwima" zorganizowanym przez Panią Annę Wiatr.

     

    


Obchody 230.rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Przedszkolu.
Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach przybliżających tematykę związaną z Konstytucją 3 Maja. Podczas zajęć plastycznych i muzycznych utrwaliły wiedzę o symbolach narodowych, wykonały flagi,  godła,  książeczki o Polsce. Obejrzały również prezentację multimedialna "Polska moja ojczyzna".

Na zakończenie obchodów dzieci ubrane w barwy narodowe w poszczególnych grupach uczestniczyły w "Biegu patriotyczny ZSP" (projekt p.Anny Nowaczyk) pod hasłem "Bieg przedszkolaka". 
 
        
 
      
  
      
      

Dzień Ziemi

   

  

Powitanie Wiosny


Bal karnawałowy

Dnia 12 lutego w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Było dużo śmiechu i doskonała zabawa!

   

          


Dzień Babci i Dziadka
Dnia 22 stycznia przedszkolaki zaprezentowały się w części artystycznej z okazji Dnia Babci i Dziadka.
  
  
 
  

Zabawy zimowe 
   
      
            

Akcja KASZTANOBRANIE 2020
Zakończenie akcji Kasztanobranie 2020, rozdanie nagród, upominków i dyplomów ufundowanych przez  Koło Łowieckie nr 90 "Łoś"
  

Mikołaj na sportowo
Dnia 11 grudnia dzieci z najmłodszych grup przedszkolnych brały udział w turnieju " Mikołaj na sportowo". Po konkurencjach sportowych każdy przedszkolak otrzymał upominek ufundowany przez Gminę Powidz.
  
              
        

Mikołajki w przeszkolu
 

Zabawa Andrzejkowa
Zabawa Andrzejkowa w grupie 3 i 4- latkow. Dzieci tego dnia przyszly do przedszkola przebrane za czarownice, wróżki, czarodziejów, koty. Była świetna zabawa i wróżby. Dzień był pełen czarów i magii.
 
 
  
 
        
   
    
 

Dzień Pluszowego Misia
    
  
          

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości.
W tym roku przedszkolaki w imieniu całej społeczności uczniowskiej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Powidzu złożyły znicze pod pomnikiem Ojcom Naszym.
Wyjście pod pomnik poprzedziła krótka lekcja historii, opisująca wydarzenia sprzed lat, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu w okresie zaborów, wypełnione walka o wyzwolenie, aż do dnia w którym Polska odzyskała wolność. 

O godzinie 11.11 dzieci odśpiewały hymn Polski w ramach akcji "Szkoła do hymnu", wykonały flagi oraz pokolorowały godło i mapę Polski.
    

Pokaz iluzji.
Dnia 29 października dzieci miały okazję zobaczyć pokaz iluzji. W naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie online z iluzjonistą Piotrem Szumnym:" Szczęśliwy ząbek Magic Show".
  
  


Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 22 października dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej stały się Prawdziwymi Przedszkolakami! Dzieci zostały pasowane na Przedszkolaka. 

                   


Międzynarodowy Dzień Kropki

 15 września w przedszkolu w grupie 3 i 4 - latkow odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, zabawy. To wspanialy czas do porozmawiania z dziećmi na temat talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.