Wycieczki rok szkolny 2020/2021

Wycieczki rok szkolny 2020/2021

POBYT W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM „ANIA I FILIP” W IZABELINIE

W dniu 7 czerwca 2021r  uczniowie z klas IV-VI biorący udział w zajęciach projektu „Rozwój edukacji szkolnej w Gminie Powidz” wyjechali do gospodarstwa agroturystycznego w Izabelinie. Tu czekało na nas wiele atrakcji. Na początku naszej wizyty udaliśmy się do inkubatorni czyli pomieszczenia z inku­ba­torami, w którym codzi­en­nie można  śledzić nar­o­dziny młodych ptaków. Najwięcej jest piskląt bażan­tów (kilka­naś­cie gatunków). W trakcie pobytu naszej grupy również wykluły się bażanty.  W Zwierzyńcu zna­j­du­jącym  się na tere­nie Agro­tu­rystyki „Ania i Filip” mogliśmy  zobaczyć  kilka gatunków zwierząt w tym między innymi:  daniele, jele­nie milu, kozy syryjskie, świnie wietnamskie, lamy,  kaczki, gęsi, oraz  dwa kazuary. Dużym zainteresowaniem cieszył się balon na ogrzane powietrze. Nie mogliśmy wznieść się w przestworza, bo ta przygoda jest bardzo droga ( jedna godzina lotu dla trzech osób z pilotem to koszt 1.500 złotych). Nam pozostało wysłuchać informacji o przygotowaniach balonu do lotu, a niektórym udało się wejść do kosza balonu. W Muzeum Przy­rod­niczym mogliśmy obejrzeć ssaki, ptaki, ryby. Prze­ważają gatunki żyjące w Polsce ale można również zobaczyć ciekawe okazy z wszys­t­kich kon­ty­nen­tów. Na zakończenie pobytu nakarmiliśmy ryby w oczku wodnym a sami udaliśmy się na konsumpcję grillowanych kiełbasek. Po posiłku  nadszedł czas powrotu do szkoły.

 

                                 


Wycieczka do Lądu

W dniu 2 czerwca 2021 r. w ramach projektu „ Rozwój edukacji szkolnej w Gminie Powidz"  została zorganizowana wycieczka do Lądu.  Uczestnikami  byli uczniowie klas: VII a, VII b oraz VIII.

Program wycieczki obejmował:

- zwiedzanie wystawy przyrodniczej w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej,

- słuchanie odgłosów zwierząt umieszczonych na tablicy interaktywnej,

- pokaz filmu przyrodniczego, prelekcja,

- zwiedzanie klasztoru Cystersów.

Podczas zajęć uczniowie zadawali ciekawe pytania, otrzymali  także materiały edukacyjne.

 

 

  

    

  


Zajęcia terenowe w Wielkopolskim Parku Narodowym

 

Dnia 8 października uczniowie klasy IV i VIII wraz z wychowawcami  uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody. Zajęcia odbyły się na trasie Jeziory –Osowa Góra. Każda z klas pod okiem wspaniałych przewodników z WPN zapoznała się z fauną i florą naszej wielkopolskiej przyrody, poznała jej  geologiczne tajemnice, a także niesamowite  legendy tych miejsc. Ponadto uczniowie z zapałem uzupełniali karty pracy, które miały na celu usystematyzowanie i utrwalenie zdobytych wiadomości. Ta wspaniała lekcja przyrody zakończyła się wspólnym ogniskiem z pysznymi kiełbaskami.